نرم افزار های گرافیکی را بیشتر بشناسید

نرم افزار های گرافیکی را بیشتر بشناسید

  امروزه صنعت چاپ با گرافیک و گرافیک رایانه ای عضوی جداناشدنی در چاپ و تبلیغات هستند. امروزه با وجود نرم افزار های گرافیکی همچون in design Adobe Photoshop CS  ، Macromedia Freehand ،  Corel DRAW

و… به دلیل کارایی و قدرت گرافیکی بالا جزو دسته اصلی نرم افزار ها در طراحی و چاپ به شمار می روند.
in design:
نرم افزاری فوق العاده پیشرفته جهت صفحه بندی و صفحه آرایی رسانه های مکتوب همچون (کتاب، هفته نامه و فصلنامه) می باشد که می توان با آبشن های موجود در این نرم افزار قدرتمند با بهره گیری متد گرافیکی و یک گرافیست با تجربه صفحاتی زیبا و قابل پسند را به معرض نمایش قرار داد. این نرم افزار با خروجی های متعدد کاربر را در تمامی رسانه های مکتوب و غیر مکتوب یاری کرده و از این روی یکی از بهترین و قدرتمندترین نرم افزار گرافیکی ادوبی به شمار می رود.
Macromedia Freehand:
در زمانهایی نچندان دور کاربران گرافیکی جهت انجام کارهای گرافیکی و گرفتن خروجی های بهتر در زمینه چاپ از این نرم افزار قدرتمند بهره می جستند.
لازم به ذکراست فري هند يك نرم افزار برداري (vector ) است كه ابتدا براي نشر(چاپ) ساخته شد، ولي كم كم پايش در وب هم باز شد. نرم افزار بسيار مفيديست براي چاپ در همه موارد به غير از كارهايي كه داراي صفحات زياد هستند مخصوصا اگر داراي نوشته زيادي هم باشند مثل مجله و كتاب . مگر آنكه از برخي ترفندها استفاده كنيد. بغير از اين موارد مي توانيد در ساير موارد نشر آنرا بكار بريد.
اين موارد مي توانند از قبيل: كارت پستال، كارت ويزيت، پوستر، بروشور ، تراكت، جلد كتاب و … باشند. در ضمن بهترين ابزار ورودي براي فلش است و حتي براي ساخت برخي چيزها مثل جداول و طرحهاي پيچيده براي وب مي توانيد از آن كمك بگيريد و نهايتا فايلتان را به فرمت swf ذخيره كنيد. و يا با copy/paste به فلش منتقل نماييد.
شما مي توانيد قسمتي از كارتان را در فتوشاپ انجام دهيد و تصوير را با فرمت هاي متداول خروجي مثل tiff/ eps /dcs در فري هند وارد كرده و بقيه كارها مثل صفحه بندي و اضافه كردن text را در فري هند انجام دهيد و كيفيت بهتري هم داشته باشيد.
همچنين ميتوانيد شكلهاي پيچيده را در فري هند رسم نموده و سپس در فتوشاپ از آن استفاده كنيد. توجه داشته باشيد كه فري هند بدليل خاصيت برداري بسيار سريع بوده و فايلهايش هم كم حجم هستند. در كل از نظر كارايي نرم افزاري شبيه به Corel و illustrator است ولي از نظر سرعت و حجم و خروجي براي فلش از آن دو بهتر است و در ضمن مشكلات خروجي مثل Corel را هم ندارد و براي نشر حرفه اي تر است ولي از نظر امكانات دمدستي از Corel عقبتر است و همچنين از نظر برخي امكانات هم بايد اعتراف كنم كه illustrator حرف اول را مي زند.
Adobe Photoshop CS:
فتوشاپ بهترین نرم افزار ادوبی است که جهت ویرایش و پیرایش تصاویر از آن استفاده می شود. این نرم افزار که از بدو تولد به نرم افزار جادویی شهرت داشته و هم اکنون نیز کاربران زیادی در اقصا نقاط دنیا برای پروژه های تبلیغاتی از آن استفاده می کنند.
این نرم افزار بدلیل سهل و آسان بودن در فراگیری نظر بسیاری از کاربران جوان را نیز به خود مشغول کرده است بطوری که هر کس در منزل و یا در محل کار خود می تواند با فراگیری آن تصاویر زیبایی را خلق نماید. آنچه لازم به ذکر است این نرم افزار بصورت حرفه ای کاربران گرافیکی را در خلق آثار فاخر یاری نموده و کاربران حرفه ای گرافیک برای انجام امور تبلیغاتی خود مثل طراحی پوستر و کاتالوگ و … از آن بهره های فراوان جسته اند.
گرافیست ها ، ناشرین کتب و مجلات ، چاپخانه ها ، شرکت های تبلیعاتی ، طراحان سایت ، عکاس ها ، نقاشان هنری طراحان نرم افزارها ، انیمیشن سازها و …. به فتوشاپ احتیاج دارند .
Corel DRAW:
نرم افزار کورل دراو به خاطر داشتن توانائی های گسترده و متنوع تا به حال مورد استفاده کابران گرافیکی زیادی برای حرفه های گوناگون قرار گرفته است. اولین موردی که درباره کورل دراو باید بدانید این مسئله است که اصول کار کورل بر مبنای بردار – vector می باشد. موضوعات (objects) در کورل بر مبنای خط و نقطه (گره node) طراحی می شوند که در نتیجه اندازه و ابعاد در این مدل مهم نیست! یعنی در طرحهای برداری Resolution معنا ندارد! و هر چقدر مایل باشید می توانید اندازه طرح را بدون افت کیفیت زیاد کنید.
برنامه Corel DRAW از نظر طراحی به خاطر دقت بالا بسیار مناسب است و طراحی شکل ها و نقشه های پیچیده در کورل به خاطر داشتن ابزار کاربردی و متنوع به سادگی انجام می شود. از کورل دراو در بازار کار زیاد استفاده می شود، برای نمونه: طراحی و آماده سازی نوشته و آرم های مختلف برای برش با دستگاه کاتر پلاتر که اکثرا ًمورد مصرف شرکت های تبلیغاتی و تابلوسازی و برش شبرنگ می باشد؛ طراحی پوستر و کاتالوگ و کارت ویزیت؛ طراحی با استفاده از Template ها و صفحات آماده آن برای مجله ها و روزنامه ها؛ طراحی صفحات وب. (البته به شکل محدود و در کنار دیگر برنامه ها مثل Flash و…)؛ طراحی پارچه در کارخانجات چاپ پارچه و …
گروه تبلیغاتی گرافیک نقطه مفتخر است در جهت نیل به اهداف خود با استفاده از نرم افزارهای گرافیکی و تجربه های گرانبها توانسته است رضایت مشتریان خود را در فضای کسب و کار بدست آورد.